Malmo airport barnkalas
Malmö Flygplats
Malmö
Epost: malmoairportvisitorcenter@swedavia.se
http://www.swedavia.se/sv/Malmo/Resenar/Pa-flygplatsen/Barnkalas/
Låt barnen uppleva ett annorlunda kalas
Många barn tycker att det är spännande med flygplatser och flygplan. Därför erbjuder vi nu möjligheten att hålla barnkalas på Malmö Airport.
När barnen är bjudna på kalas på flygplatsen börjar vi med att "checka in" presenterna i en incheckningsdisk och går sedan igenom säkerhetskontrollen. Vi håller till i en festlokal"som har en underbar utsikt över start- och landningsbanan. Här kommer brandmän från vår räddningstjänst som visar barnen brandbilen. Vi går genom terminalen till ”Husman” där vi serveras lunchboxar på flygplansvis, det är även dags för lite spännande lekar med temat "flyg och flygplats". Kalaset varar ungefär i 2 timmar.
Bra att veta:
Minst en förälder per 12 barn
Minimiålder 6 år
Erbjudande gäller för kalas på lördagar och söndagar.Vill ni bjuda på tårta/glass eller godispåsar så är ni välkomna att ta med eget.
Pris per barn är 225 :- . Erbjudandet gäller för minst 12 barn
